Articole care merită citite
Programul evenimentelor organizate cu ocazia zilei de 24 ianuarie – Unirea Principatelor Române

Programul evenimentelor organizate cu ocazia zilei de 24 ianuarie – Unirea Principatelor Române

access_time 19 ianuarie 2019

În acest an, pe data de 24 ianuarie, se împlinesc 160 de ani de la Unirea Principatelor Române.    Acest eveniment esențial

Comunicat: Oprire furnizare apă potabilă

Comunicat: Oprire furnizare apă potabilă

access_time 12 decembrie 2013

1024x768 Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99;

Potaissa, învinsă iarăşi în Capitală

Potaissa, învinsă iarăşi în Capitală

access_time 29 septembrie 2014

CSM Bucureşti – Potaissa Turda 32-28 (15-16) Handbaliştii formaţiei turdene s-au recunoscut învinşi la capătul celui de-al doilea joc disputat

Dansatori turdeni la Cupa Crystal

Dansatori turdeni la Cupa Crystal

Dansatori turdeni la Cupa Crystal

access_time 3 octombrie 2018 chat_bubble_outline 0 comentarii

In 28-29 septembrie la Cluj Napoca, s-a desfasurat Campionatul National de Clase si Cupa Crystal Top la dans sportiv, competitie la care au participat 112 cluburi din Romania, peste 1000 de dansatori si o brigada de 70 de arbitri din Romania si un reprezentant al Ungariei.

 

Perechea SAROSI RARES – CRISAN MARIA s-a calificat in semifinala competitiei de standard clasa C 12-13 ani, unde a obtinut locul 12 din 26 de

perechi, astfel promovand in clasa B.

 

In semifinalele competitiei au mai dansat si MISARAS DANUT – PUCA DARIA, obtinand locul 9 la clasa H  14-15 ani.

 

Cupa Crystal Top Dance a adus rezultate mai bune sportivilor in finalele competitiilor la care au participat , dupa cum urmeaza:

 

ANDRUS MATEI – TRAMBITAS DIANA – Deb. 10-11 ani, Vals lent , Locul 1

– Deb. 10-11 ani, Cha Cha, Locul 5

MURESAN ALEX – MATEI ADELINA  – Deb. 10-11 ani, Vals lent, Locul 2

– Deb. 10-11 ani, Cha Cha , Locul 3

VASLABAN NECTARIE – MARTIN SELENA – Deb. 10-11 ani, Vals lent, Locul 3

– Deb. 10-11 ani, Cha caha,

Locul 4

MUNTEAN ANDREI – SEBENI NATALIA – Deb. 8-9 ani, Vals lent , Locul 4

– Deb. 8-9 ani, Cha cha , Locul 4

IOO ANDREI – ILYES MADALINA – Deb. 8-9 ani, Vals lent , Locul 5

– Deb. 8-9 ani, Cha Cha , Locul 5

ILYES ANDREI – PASCA IRINA – Deb. 8-9 ani, Vals lent , Locul 6

 

In concursul neoficial au participat perechi de copii incepatori care au

obtinut urmatoarele rezultate :

 

Categoria 8-9 ani :

STEFAN DENIS – MULEA ANDREEA – Locul 1

MUNTEAN VLAD – VIDRASCU MARA – Locul 2

GHERMAN ALEX – MAGDA ANYA – Locul 3

 

Categoria 4-7 ani :

CUC STEFAN – MOLDOVAN STEFANIA – Locul 1

BRUMAR BOGDAN – FENESAN AYANA – Locul 2

GRIMM KEVIN- POPA ILINA – Locul 3

IURIAN SERBAN – NEALCOS DARIA – Locul 3

 

Felicitari tuturor celor care au participat la competitie, chiar daca unele rezultate nu au fost foarte bune si succes in continuare !

 

 

 

Comentarii Facebook