Articole care merită citite
Cluj Arena va găzdui în acest week-end cea mai longevivă şi cunoscută competiție de atletism a României – Campionatele Internaționale de Atletism

access_time 5 iunie 2019

Consiliul Județean Cluj aduce la cunoștința tuturor iubitorilor sportului faptul că, în zilele de vineri și sâmbătă, 7 și 8

Serviciul Pașapoarte de la Câmpia Turzii în prag de desființare?

access_time 17 septembrie 2017

Începând cu data de 13 septembrie 2017 la punctul mobil de la Câmpia Turzii se va desfăşura doar activitatea de

Clubul Samurai şi-a premiat medaliaţii la Campionatul Naţional de Copii

access_time 5 iunie 2013

Miercuri, 5 iunie de la ora 19.00 a avut loc, în sala de sport a Şcolii Avram Iancu,

Dansatorii turdeni la Cupa Sebeșului și la Cupa Mirona

access_time 10 decembrie 2015 chat_bubble_outline 0 comentarii

Șase perechi de dansatori de la clubul Potaissa Turda au participat în 5 decembrie la două competiții naționale.

La Cupa Sebeșului, de la clubul turdean au participat patru perechi care s-au calificat în finalele celei de-a II-a ediții a competiției. Astfel, perechea Răzvan Nicola – Irina Lazăr a obținut locul 4 la Pre 10 – 11 ani, 3 D, cu promovare în clasa H, echipa formată din Antonio Rus – Alexia Pop s-a clasat pe locul 5 la Pre 10 – 11 ani, 1 D, pe locul 6 la Pre 10-11 ani și pe locul 7 la Pre 10-11 ani, 3D. Tot la Cupa Sebeșului, perechea Joldes Andrei – Anamaria Olari a obținut locul 5, la Deb. 10 – 11 ani, 1D și pe locul 6 la Deb. 10 – 11 ani, 2 D, iar echipa format din Dragoș Varvari și Lorena Oltean s-a clast pe locul 7, la Clasa H 12 – 15 ani.

În aceeași zi, la Reghin s-a desfășurat ediția a X-a a Cupei Mirona. Dansatorii turdeni au obținut un loc pe podium prin perechea Rareș Saroși – Maria Crișan, care au obținut locul 3, la clasa E 10 – 11 ani, iar în semifinal competiției, perechea Daniel Dabija – Berekmeri Iris s-a clasat pe locul 11, la clasa H 10 – 11 ani.