Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr care, în urma unei  înțelegeri prealabile cu angajatul

access_time 1 aprilie 2019

În anul 2019, la nivelul instituţiilor de formare profesională ale MAI sau a celor care pregătesc personal în beneficiul MAI,

Poșta Română pregătește o aplicație pentru plăți online de taxe, impozite, amenzi şi alte contribuţii

access_time 27 iunie 2018

Poşta Română intră într-un final în era tehnologiei și pregăteşte o aplicaţie prin care să faciliteze pe propriul site plăţile

Fotbal liga a III-a, seria a V-a: Arieșul și-a pierdut ”Progresul”

access_time 13 octombrie 2014 chat_bubble_outline 0 comentarii

Arieșul 1907 Turda – Gloria Progresul 1 -1 (0 – 1)

DSCF6054Formația turdeană a remizat cu 1–1 cu Gloria Progresul, într-o partidă desfășurată vineri, 10 octombrie, pe terenul central al Stadionului municipal din Turda. Veniți la Turda după o victorie, pe teren propriu, cu Unirea Jucu, elevii lui Valer Săsărman s-au aventurat la poarta apărată de Țicrea încă de la începutul partidei. După mai multe ocazii risipite, oaspeții au deschis scorul în minutul 24, prin golul marcat de Bruma. Nici elevii lui Adrian Matei nu s-au lăsat mai prejos, însă nu au reușit să fructifice nici o ocazie la poarta apărată de Raul Pop și au intrat la pauză în dezavantaj de un gol.

În ce-a de a doua repriză ocaziile au curs și de o parte și de alta. În minutul 63, gazdele au reușit să egaleze pe tabela de marcaj, prin golul marcat de Fertea.

Din minutul 75, oaspeții au evoluat cu un om mai puțin, după ce Brumă a văzut două cartonașe galbene consecutiv, însă elevii lui Adrian Matei nu au putut profita de omul în plus și partida s-a încheiat la egalitate 1 – 1.

În urma remizei de pe teren propriu, cu Gloria Progresul, echipa turdeană și-a pierdut poziția de lider al seriei a V-a. Cu doar un punct obținut în etapa a VII-a, Arieșul a fost detronată de pe primul loc de FCM Baia Mare, care a învins cu 4 – 0 pe Avântul Reghin.

Arieșul 1907 Turda: Țicrea – Sașa (Burcă), Popa, Kalai (Matiș), Ionescu, Șăuca, Sabou, Cordoș, Pop. V (Ceaca), Tilincă (Balmoș), Fertea

FC Gloria Progresul: Pop. R – Burcan, Hlinca (Bolboș), Fizeșan, Dobrea (Siplăcan), Alexandru, Tegle (Rogozan), Jarda, Bucur, Bruma, Pop (Colta)