Articole care merită citite
Meci de volei masculin la Câmpia Turzii

access_time 30 ianuarie 2015

Sala Sporturilor ”Ioan Stanatiev” din Câmpia Turzii, va găzdui, sâmbătă 31 ianuarie, partida de volei masculin dintre CSM Câmpia Turzii

Turda si Campia Turzii s-ar putea asocia pentru o dezvoltare durabila comuna

access_time 11 iulie 2016

Consilierul județean Petre Pop propune asocierea municipiilor Câmpia Turzii și Turda pentru dezvoltarea turismului și regenerare economică, vâzând configurarea de

Câștigătorii concursului ”Felicitări de Crăciun” au fost premiați

access_time 12 decembrie 2015

Câștigătorii cuncursului ”Felicitări de Crăciun” organizat de Centrul Rațiu pentru Democrație (CRD) au fost premiați vineri, 11 decembrie, la cafeneaua

Fotbal liga a III-a, seria a V-a: Arieșul Turda – a treia victorie consecutivă

access_time 28 mai 2014 chat_bubble_outline 0 comentarii

Unirea Dej – Arieșul Turda 0 – 2 (0 – 2)

Formația turdeană a câștigat cu 2 – 0 partida cu Unirea Dej, disputată marți, 27 mai, în deplasare. Elevii lui Adrian Matei au deschis scorul în minutul 3 al partidei, prin golul marcat de Balmoș. După alte 28 de minute de joc, Ionescu a stabilit scorul final de 2 – 0, în paguba echipei gazde (minutul 31).

Arieșul: Vaida – Ionescu, Popa (Lupșan), Tarcea, Cordoș, Șeuca, Sabou, Boroștean, Muntean (David), Tilincă (Pușcaș), Balmoș (Abel).

Astfel, echipa turdeană își păstrează locul trei în clasamentul play-out-ului ligii a III-a, seria a V-a, cu 22 de puncte, la câte un punct  diferență de locul 2 și locul 4, respectiv de Sănătatea Cluj și de FC Zalău. În cea de a IX-a etapă, Arieșul joacă cu Sănătatea Cluj. Partida se va desfășura vineri, 30 mai, de la ora 18, pe terenul central al Complexului Sportiv Municipal Turda.