Handbal masculin, juniori I, seria F: Potaissa se menține pe locul doi

access_time 2 martie 2015

Eroare în baza de date WordPress: [Duplicate entry '8388607' for key 1]
INSERT INTO wp_pvc_daily (time, postnum, postcount) VALUES ('2019-01-16', '25645', 1)

Formația turdeană a câștigat, cu 47 – 37, partida cu CS Extrem Baia Mare, desfășurată duminică, 1 martie, în deplasare.

Cristina Burciu: Paşi concreţi în recâştigarea încrederii în dascălii români!

access_time 23 martie 2018

România este pe ultimul loc în Europa la capitolul încrederii în profesori, indică un studiu realizat de mai multe organizaţii

Potaissa Turda – locul întâi la turneul de pregătire de la Odorhei

access_time 10 martie 2013

Handbaliştii din formaţia de juniori IV Potaissa Turda,  antrenată de Aurel Oroian, s-au clasat pe locul întâi în turneul de

Articol

Fotbal liga a III-a, seria a V-a: Arieșul Turda – a treia victorie consecutivă

access_time 28 mai 2014 chat_bubble_outline 0 comentarii

Unirea Dej – Arieșul Turda 0 – 2 (0 – 2)

Formația turdeană a câștigat cu 2 – 0 partida cu Unirea Dej, disputată marți, 27 mai, în deplasare. Elevii lui Adrian Matei au deschis scorul în minutul 3 al partidei, prin golul marcat de Balmoș. După alte 28 de minute de joc, Ionescu a stabilit scorul final de 2 – 0, în paguba echipei gazde (minutul 31).

Arieșul: Vaida – Ionescu, Popa (Lupșan), Tarcea, Cordoș, Șeuca, Sabou, Boroștean, Muntean (David), Tilincă (Pușcaș), Balmoș (Abel).

Astfel, echipa turdeană își păstrează locul trei în clasamentul play-out-ului ligii a III-a, seria a V-a, cu 22 de puncte, la câte un punct  diferență de locul 2 și locul 4, respectiv de Sănătatea Cluj și de FC Zalău. În cea de a IX-a etapă, Arieșul joacă cu Sănătatea Cluj. Partida se va desfășura vineri, 30 mai, de la ora 18, pe terenul central al Complexului Sportiv Municipal Turda.