Probleme cu Facebook, pe 26 septembrie, inclusiv în România. Utilizatorii se plâng că nu mai pot posta pe paginile oficiale!

Compania de Apă ARIEŞ SA  anunţă întreruperea furnizării apei potabile în municipiul Turda, joi 07.08.2014  între orele 11:00-15:00 ,

Deși ne considerăm foarte deschiși și moderni în modul în care trăim, mai există subiecte tabu, mai sunt tăceri în

Fotbal, liga a III-a, seria a V-a: Arieșul Turda, la prima victorie din retur

access_time 28 martie 2015 chat_bubble_outline 0 comentarii

Arieșul 1907 Turda – Sănătatea Cluj 2 – 1

Formația turdeană a câștigat, cu 2 – 1, partida cu Sănătatea Cluj, desfășurată vineri, 27 martie, pe teren propriu. Gazdele au înscris primul gol în minutul 20 al partidei, prin Matiș, apoi și-au mărit avantajul în minutul 61, prin golul marcat de Ene. Oaspeții au reușit să micșoreze din diferență   prin Lupu, în minutul 78 al partidei. Astfel, elevii lui Florin Pampea au înregistrat prima victorie din returul campionatului.

În cele patru etape scurse din returul campionatului, Arieșul a înregistrat o victorie, două înfrângeri și o remiză.

Echipa turdeană ocupă, după meciul ce a contat pentru etapa a XVII-a, locul șapte în clasament, cu 26 de puncte.