Articole care merită citite
Angajări în construcții la Turda

access_time 21 ianuarie 2019

Societate de constructii angajeaza in conditii avantajoase conform OUG 114/2018 urmatoarele categorii de personal:   Muncitori calificati constructii (dulgheri, fierari,

Din 2016, contribuabilii se află sub lupa ANAF

access_time 6 ianuarie 2016

Potrivit modificărilor din Codul de Procedură Fiscală, instituțiile de credit vor comunica, la solicitarea organului fiscal central, toate rulajele și/sau

Roşia Montană, printre cele mai periclitate şapte situri şi monumente din Europa

access_time 12 iunie 2013

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99;

Fotbal, liga a V-a, zona Cluj: Arieșul Mihai Viteazu a promovat în liga a IV-a

access_time 25 mai 2015 chat_bubble_outline 0 comentarii

Avântul 1970 Luna de Sus – Arieșul Mihai Viteazu 0 – 6 (0 – 3)

Arieșul Mihai Viteazu a învins, cu 6 – 0, pe Avântul 1907 Luna de Sus, în ultima etapă a campionatului, ce s-a desfășurat duminică, 24 mai, în deplasare. Oaspeții au deschis scorul în minutul 15 al partidei, prin golul marcat de Marius Ignat. În minutul 35, Lucian Nemeș, golgeterul Arieșului, a marcat golul cu numărul doi, iar cu șase minute înainte de finalul primei reprize, a marcat și Istok Balint și astfel, elevii lui Francisc Szekely au intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri. La cinci minute de la începutul reprizei secunde, Lucian Nemeș a mai marcat un gol, în contul Arieșului, iar în minutul 69 al partidei Ignat a reușit și el dubla. Claudiu Botaș a închis tabela de marcaj în minutul 72. Astfel, Arieșul Mihai Viteazu a bifat a 19-a victorie în actuala ediție de campionat și ocupă primul loc în clasament, cu 58 de puncte.

Cu 19 victorii, o remiză și două înfrângeri, Arieșul Mihai Viteazu a promovat în liga a IV-a.

Pentru Arieșul au jucat: Radu Litean – Cosmin Drăgan, Darius Tolomeiu (cpt), Vasile Mercean, Ciprian Chețan, Andrei Bruchental, Istok Balint, Marius Ignat, Andrei Rus, Lucian Nemeș, Claudiu Botaș, Mihail Râșteiu, Rarteș Ciortea.