Filiala UAP Turda: Vernisaj cu cântece de haiducie

access_time 4 martie 2015

O nouă expoziţie, de pictură şi sculptură, ocupă, de miercuri, 4 martie, spaţiul expoziţional al Galeriei municipale de Artă din

Handbal masculin, seria J: Începe cel de-al șaselea turneu al junorilor II

access_time 19 martie 2015

În perioada 20 – 22 martie, la Mihai Viteazu, se va desfășura cel de-al șaselea turneu din sezonul regulat al

Probleme urbane și elemente de potențial în municipiul Câmpia Turzii – atelier de lucru

access_time 1 iulie 2015

Primăria municipiului Câmpia Turzii, în calitate de coordonator și beneficiar al proiectului Strategia de Dezvoltare a municipiului Câmpia Turzii (SDMCT)2015-2020,

Handbal masculin, divizia A, seria B: UNIT Alba Iulia – Potaissa II Turda 25 – 21(11 – 11)

access_time 22 septembrie 2014 chat_bubble_outline 0 comentarii

Formația turdeană a pierdut cu 21 – 25 partida cu UNIT Alba Iulia disputată duminică, 21 septembrie, în deplasare. Nici cu Levente Fazakas și cu Cornel Medrea în teren, echipa antrenată de Iulian Alexandru nu a reușit să obțină cele trei puncte puse în joc. După remiza de pe teren popriu, consemnată în partida din prima etapă, cu HCM Sighișoara, echipa secundă a Potaissei a pierdut categoric la Alba Iulia. Deși, la finalul primei reprize, cele două echipe se aflau la egalitate 11 – 11, datorită intervențiilor reușite de portarul oaspete, Cornel Medrea, echipa turdeană a pierdut la patru goluri diferență, în fața albaiulienilor. ”Au jucat foarte bine timp de 45 de minute, însă după eliminarea lui Thalmaier, echipa din Alba Iulia a preluat conducerea și nu a mai cedat-o până la final. Thalmaier a fost eliminat în minutul 45 al partidei, după ce a luat a treia eliminare. Au jucat bine, având în vedere că am întâlnit o echipa care anul trecut, sub denumirea de  Voința SaviniDue Sebeș, s-a clasat pe locul trei în divizia A” a declarat Flaviu Sâsâeac, președintele Asociației Handbal Club Potaissa Turda.

Pentru Potaissa II au evoluat: Coman, Medrea – Laslo (7 goluri), Thalmaier (4), Măcicășan (4), Vaștag (2), Blidar(2), Mocan (1), Fazakas (1), Miclăuș, Brad