Articole care merită citite
Handbal masculin, divizia A, seria B: Potaissa, la a doua înfrângere consecutivă

access_time 29 septembrie 2014

Potaissa II Turda –  HC Sibiu 24 – 31 (14 – 15) Formația turdeană a pierdut cu 24 – 31

Şofer beat depistat la Câmpia Turzii

access_time 14 septembrie 2015

Aventura unui şofer beat pe străzile din Câmpia Turzii s-a încheiat brusc în momentul în care a fost oprit de

PESTE 3 KG. DE SUBSTANŢE PSIHOACTIVE, RIDICATE ÎN URMA UNOR PERCHEZIŢII LA CLUJ

access_time 12 aprilie 2017

Poliţiştii specializați în combaterea criminalităţii organizate şi procurorii D.I.I.C.O.T. din Cluj, cu sprijinul Direcţiei Operaţiuni Speciale a Poliţiei Române, au

Handbal masculin: Potaissa, de nerecunoscut la Vaslui

access_time 24 octombrie 2015 chat_bubble_outline 0 comentarii

Formația turdeană a pierdut, cu 23-32, jocul disputat la Vaslui, cu Handbal Club, din localitate, ce a contat pentru etapa a XI-a a ligii naționale. Partida s-a desfășurat sâmbătă, 24 octombrie.
În prima repriză, elevii lui Horațiu și Ovidiu Gal s-au desprins la trei goluri, 4 -1, în minutul 5 și au reușit să mențină aceeași diferență până în minutul 19 al partidei (10 – 7). Din acel moment, vasluienii au început să reducă din diferență, iar cu ajutorul portarului Stănescu au egalat în minutul 23 (scor 10 – 10). Cu două minute înaintea pauzei, HC Vaslui a preluat pentru prima dată conducerea, prin reușita lui Hirimuc (12 – 11). Vasluienii au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, 13 – 11.
În cea de a doua repriză, gazdele au continuat parada golurilor și s-au distanțat la  11 goluri diferenţă, de Potaissa (30 – 19, minutul 54). Fără Savic și Bondar pe teren, Potaissa a pierdut cu 23 – 32 partida de la Vaslui.
HC Vaslui: Pralea, Stănescu, Iftene (portari) – G. Bujor (8 goluri), Roșu (7), Moldovanu (7), Hrimiuc (6), M. Bujor (3), Cotinghiu (1), Pasere, Sandu, Anton, Barac
Potaissa Turda: Pallag, Varo, Coman (portari) – Pavel (5 goluri), Adomnicăi (4), Amihăesi (4), Thalmaier (2), Lazăr (2), Cîntec (1), Rotaru (1), Suciu (1), Laslo (1), Ștef (1), Grigoriev (1), Niazhura