Persoanele de etnie romă şi cele cu dizabilităţi se pot califica în meseria de lucrător în comerţ, la cursul de

Administratorul public din cadrul Primăriei Câmpia Turzii, Petre Pop, dă asigurări că în localitatea va fi constuită o creșă. “Administratia

access_time 6 martie 2015

Cu toate că județul Cluj se află într-una dintre cele mai ferite zone de cutremur, miscări ale pământului pot apărea

Handbal masculin: Potaissa, de nerecunoscut la Vaslui

access_time 24 octombrie 2015 chat_bubble_outline 0 comentarii

Formația turdeană a pierdut, cu 23-32, jocul disputat la Vaslui, cu Handbal Club, din localitate, ce a contat pentru etapa a XI-a a ligii naționale. Partida s-a desfășurat sâmbătă, 24 octombrie.
În prima repriză, elevii lui Horațiu și Ovidiu Gal s-au desprins la trei goluri, 4 -1, în minutul 5 și au reușit să mențină aceeași diferență până în minutul 19 al partidei (10 – 7). Din acel moment, vasluienii au început să reducă din diferență, iar cu ajutorul portarului Stănescu au egalat în minutul 23 (scor 10 – 10). Cu două minute înaintea pauzei, HC Vaslui a preluat pentru prima dată conducerea, prin reușita lui Hirimuc (12 – 11). Vasluienii au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, 13 – 11.
În cea de a doua repriză, gazdele au continuat parada golurilor și s-au distanțat la  11 goluri diferenţă, de Potaissa (30 – 19, minutul 54). Fără Savic și Bondar pe teren, Potaissa a pierdut cu 23 – 32 partida de la Vaslui.
HC Vaslui: Pralea, Stănescu, Iftene (portari) – G. Bujor (8 goluri), Roșu (7), Moldovanu (7), Hrimiuc (6), M. Bujor (3), Cotinghiu (1), Pasere, Sandu, Anton, Barac
Potaissa Turda: Pallag, Varo, Coman (portari) – Pavel (5 goluri), Adomnicăi (4), Amihăesi (4), Thalmaier (2), Lazăr (2), Cîntec (1), Rotaru (1), Suciu (1), Laslo (1), Ștef (1), Grigoriev (1), Niazhura