Articole care merită citite
Victorie: HC Odorheiul Secuiesc- Potaissa Turda 26-28 (11-12)

Victorie: HC Odorheiul Secuiesc- Potaissa Turda 26-28 (11-12)

access_time 8 noiembrie 2013

    Handbaliştii turdeni au câştigat astăzi seară meciul cu Odorheiul Secuiesc  cu un scor final de 26-28. Hanbaliştii turdeni 

SERVICIUL PUBLIC POLIȚIA LOCALĂ TURDA   ORGANIZEAZĂ CONCURS ÎN 08 NOIEMBRIE 2016 PENTRU OCUPAREA FUNCŢIILOR PUBLICE DE CONDUCERE VACANTE

SERVICIUL PUBLIC POLIȚIA LOCALĂ TURDA ORGANIZEAZĂ CONCURS ÎN 08 NOIEMBRIE 2016 PENTRU OCUPAREA FUNCŢIILOR PUBLICE DE CONDUCERE VACANTE

access_time 7 octombrie 2016

SERVICIUL PUBLIC POLIȚIA LOCALĂ TURDA ORGANIZEAZĂ CONCURS ÎN 08 NOIEMBRIE 2016 PENTRU OCUPAREA FUNCŢIILOR PUBLICE DE CONDUCERE VACANTE ŞEF SERVICIU

De peste 18 ore pompierii desfășoară operațiuni de stingere a incendiului de la rampa de gunoi temporară a municipiului Cluj-Napoca

De peste 18 ore pompierii desfășoară operațiuni de stingere a incendiului de la rampa de gunoi temporară a municipiului Cluj-Napoca

access_time 6 iulie 2017

Trei echipaje cu autospeciale de stingere a incendiilor din cadrul Detașmentului 1 de Pompieri Cluj-Napoca intervin de mai bine de

Rezultate deosebite ale elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” Turda la olimpiadele şi concursurile şcolare

Rezultate deosebite ale elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” Turda la olimpiadele şi concursurile şcolare

access_time 13 aprilie 2019 chat_bubble_outline 0 comentarii

În această săptămână, într-un cadru festiv, a avut loc premierea elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” calificaţi la etapele naţionale sau internaţionale ale olimpiadelor şi concursurilor şcolare. Trebuie să recunoaştem că acest an a fost unul de excepţie, deoarece un număr de şaptesprezece elevi a reuşit performanţa calificării la această etapă, situându-se printre cei mai buni elevi din judeţul Cluj la discipline ca: limba şi literatura română, matematică, istorie, sociologie, biologie, logică, geografie, Știinţele Pământului, limba engleză, ştiinţele vieţii, informatică:

Nr. Crt.Numele şi prenumeleClasaDisciplinaProfesor îndrumător
1.      BARAȘ IOANAX-BBiologieCeclan Maria
2.      CANTOR ALEXANDRU-HORAȚIUX-AMatematicăFodor Monica
3.      CENAN LUANA-SARAIX-DIstorieTopârceanu Lucia
4.      FAUR UCU-MIHAIIX-CIstorieTopârceanu Lucia
5.      LĂCUSTEANU DIANAXII-DLogică şi ArgumentareFelezeu Viorica
6.      LIȘCAN RAREȘ CĂTĂLINX-AInformaticăMiron Florin,Pop Daniela
7.      LUPEA MIHAELAXI-CConcursul de Matematică Aplicată “Adolf Haimovici”Simona Simonca
8.      MORNEA RĂZVAN VIORELXI-DSociologieFelezeu Viorica
9.      MUREȘAN ANDREEA-MARIAVICocursul național Terra- mica olimpiada de geografieIosof Gabriela
10.   NAGY KINGAXII-DSociologieFelezeu Viorica
11.   PETHO ROBERT-ISTVANXI-BBiologieMînican Ligia
12.   PETHO ROBERT-ISTVANXI-BŞtiinţele PământuluiMinican Ligia, Petrovai Dorina, Iosof Gabriela, Georgescu Dumitru
13.   PREDA ANDREI CONSTANTINXI-AInformaticăMiron Florin, Pop Daniela
14.   PREDUȚ ALICE-ȘTEFANIAVIIILimba românăMiron Laura
15.   RUS OANAXI-BBiologieMînican Ligia
16.   SUCIU ANDRADA-LUCIANAX-DLimba englezăIncze Daniela
17.   ȚIGĂNILĂ ADELA-ANDREEAXI-BInternational Conference of Young ScientistsGeorgescu Dumitru, Mînican Ligia
18.   TODEA CODRUȚAXI-DIstorieTopârceanu Lucia

Felicitări tuturor celor care, sub o formă sau alta, au contribuit la aceste rezultate: elevilor pentru efortul depus, profesorilor pentru dăruire şi pricepere, părinţilor şi comunităţii locale pentru susţinere!

Mult succes în etapele următoare ale competițiilor școlare!

Director, Prof. Alexandra-Maria Zamfir

Director adjunct, Prof .Dr. Dumitru Georgescu 

Comentarii Facebook