Articole care merită citite
Noi fonduri suplimentare destinate drumurilor județene

Noi fonduri suplimentare destinate drumurilor județene

access_time 26 iulie 2017

Reunit în ședință ordinară, plenul forului administrativ județean a adoptat miercuri, 26 iulie a.c., proiectul de hotărâre inițiat de Președintele

Profi Turda angajeaza vanzatori mezeluri

Profi Turda angajeaza vanzatori mezeluri

access_time 11 septembrie 2018

Profi angajeaza vanzatori mezeluri pentru noul magazin din Turda de pe strada Zambilelor. Ce oferim noi? · oportunitatea de a lucra in reteaua

Concert de operă și operetă la Câmpia Turzii

Concert de operă și operetă la Câmpia Turzii

access_time 27 februarie 2014

De Ziua Femeii, sâmbătă, 8 martie, de la ora 18, la Palatul Cultural ”Ionel Floașiu” din Câmpia Turzii se va

Rezultate deosebite ale elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” Turda la olimpiadele şi concursurile şcolare

Rezultate deosebite ale elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” Turda la olimpiadele şi concursurile şcolare

access_time 13 aprilie 2019 chat_bubble_outline 0 comentarii

În această săptămână, într-un cadru festiv, a avut loc premierea elevilor Colegiului Naţional “Mihai Viteazul” calificaţi la etapele naţionale sau internaţionale ale olimpiadelor şi concursurilor şcolare. Trebuie să recunoaştem că acest an a fost unul de excepţie, deoarece un număr de şaptesprezece elevi a reuşit performanţa calificării la această etapă, situându-se printre cei mai buni elevi din judeţul Cluj la discipline ca: limba şi literatura română, matematică, istorie, sociologie, biologie, logică, geografie, Știinţele Pământului, limba engleză, ştiinţele vieţii, informatică:

Nr. Crt.Numele şi prenumeleClasaDisciplinaProfesor îndrumător
1.      BARAȘ IOANAX-BBiologieCeclan Maria
2.      CANTOR ALEXANDRU-HORAȚIUX-AMatematicăFodor Monica
3.      CENAN LUANA-SARAIX-DIstorieTopârceanu Lucia
4.      FAUR UCU-MIHAIIX-CIstorieTopârceanu Lucia
5.      LĂCUSTEANU DIANAXII-DLogică şi ArgumentareFelezeu Viorica
6.      LIȘCAN RAREȘ CĂTĂLINX-AInformaticăMiron Florin,Pop Daniela
7.      LUPEA MIHAELAXI-CConcursul de Matematică Aplicată “Adolf Haimovici”Simona Simonca
8.      MORNEA RĂZVAN VIORELXI-DSociologieFelezeu Viorica
9.      MUREȘAN ANDREEA-MARIAVICocursul național Terra- mica olimpiada de geografieIosof Gabriela
10.   NAGY KINGAXII-DSociologieFelezeu Viorica
11.   PETHO ROBERT-ISTVANXI-BBiologieMînican Ligia
12.   PETHO ROBERT-ISTVANXI-BŞtiinţele PământuluiMinican Ligia, Petrovai Dorina, Iosof Gabriela, Georgescu Dumitru
13.   PREDA ANDREI CONSTANTINXI-AInformaticăMiron Florin, Pop Daniela
14.   PREDUȚ ALICE-ȘTEFANIAVIIILimba românăMiron Laura
15.   RUS OANAXI-BBiologieMînican Ligia
16.   SUCIU ANDRADA-LUCIANAX-DLimba englezăIncze Daniela
17.   ȚIGĂNILĂ ADELA-ANDREEAXI-BInternational Conference of Young ScientistsGeorgescu Dumitru, Mînican Ligia
18.   TODEA CODRUȚAXI-DIstorieTopârceanu Lucia

Felicitări tuturor celor care, sub o formă sau alta, au contribuit la aceste rezultate: elevilor pentru efortul depus, profesorilor pentru dăruire şi pricepere, părinţilor şi comunităţii locale pentru susţinere!

Mult succes în etapele următoare ale competițiilor școlare!

Director, Prof. Alexandra-Maria Zamfir

Director adjunct, Prof .Dr. Dumitru Georgescu 

Comentarii Facebook