Articole care merită citite
Handbal masculin – Juniorii V de la Potaissa Turda au câştigat medalia de bronz la turneul final al campionatului naţional

access_time 16 iunie 2013

Potaissa Turda – CSM Ploieşti 17 – 11 Echipa de juniori V a Asociaţiei Sportive Club Potaissa Turda a câştigat

Semnarea certificatului de urbanism pentru sectorul de autostradă Gilău -Mihăieşti

access_time 7 martie 2017

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Alin Tişe, a semnat luni, 6 martie 2017, certificatul de urbanism necesar în vederea elaborării

„Războiul de secesiune” dintre Vadim şi Funar a transformat PRM-ul într-un partid de buzunar

access_time 29 iulie 2014

După „vârful” din anul 2000, când, la alegerile parlamentare PRM obţinea peste 20 de procente din voturile românilor, partidul lui

Articol

Trei zile de vacanță pentru bugetari!

access_time 14 mai 2018 chat_bubble_outline 1 comentariu

În Codul Muncii sunt stipulate, la sfârşitul lunii mai, două zile lucrătoare libere decretate în mod legal cu ocazia Sărbătorii de Rusalii, 27 şi 28 mai.

Prin urmare, ultima săptămână a lunii mai începe cu o zi liberă (luni, 27 mai), astfel că, românii vor beneficia de un weekend prelungit.

Apoi, după doar câteva zile, pe 1 iunie (vineri), românii vor fi din nou liberi.

Dacă Guvernul ar fi creat o punte între cele două sărbători, se crea o săptămână întreagă nemuncită în România, situație fără precedent.